Přejít k hlavnímu obsahu

Uplynulé akce – 2022

Setkání se spisovatelkou (Městská knihovna Valtice)
Setkání se spisovatelkou, režisérkou a hudebnicí Markou Míkovou. Výherkyně letošní ceny Magnesia litera za knížku Kabát a kabelka v kategorii Literatura pro děti a mládež bude číst ze svých knížek, doplňovat četbu loutkovými výstupy a písněmi a v závěru ráda zodpoví některé otázky z publika. Akce je určena obecenstvu od 6 do 106 let.
13:30
Voda kolem nás (Knihovna Jiřího Mahena v Brně, pobočka Židenice)
Seznámení s žáky MŠ s vodními zvířátky, vodními rostlinami a důležitostí vody v našem životě. Celým programem děti provází Kapka Kája, která tyto témata dětem představuje. Úkolem dětí je následně vyrobit výtvarnou práci na toto téma. Vyrábí je jako celá skupina.
Jak vzniká kniha (Městská knihovna Letovice)
Setkání se spisovatelkou Ester Starou , v pátek 14. 10. od 8:30 v knihovně pro děti, zúčastní se žáci malotřídních škol ZŠ Nýrov a ZŠ Sulíkov.
"Jak vzniká kniha" (proces od nápadu až po knihovníka či knihkupce, kdo všechno se na vzniku knihy podílí). Představení knih zaměřených na komunikačních dovednosti dětí – např. Žvanda a Melivo (antonyma, homonyma, vyprávění podle komiksu), další knihy Ó, ó, ó, vajíčko (+ krátký videoklip), Šedík a Bubi, Největší přání (globální témata – vznikla ve spolupráci s Člověkem v tísni), Jak se Josífek s Jožinkou ztratil..., Dušinka, víla věcí, básničky Každý bulí nad cibulí.
8:30
Bylinkové království (Místní knihovna Novosedly)
Čeká nás autorské čtení s paní Gabrielou Doskočilovou a s jejími skřítky z Bylinkového království, se skřítkem Šípkem a vílou Sedmikráskou. Paní autorka nás seznámí se světem bylinek a bylinkový dáreček si samy děti vytvoří. Zároveň se děti mohou těšit na kreativní tvoření s podzimní tematikou a na stezku s úkoly. Malé občerstvení zajištěno.
14:00
Autorské čtení s básníkem Radkem Malým (Městská knihovna Znojmo)
Beseda s básníkem Radkem Malým bude pořádána v Městské knihovně Znojmo pro pozvané třídy 1. stupně ZŠ Mládeže Znojmo.
Děti mají příležitost setkat se s básníkem, jehož vtipnou básnickou tvorbu si mohou vypůjčit v naší knihovně a která patří mezi nejpůjčovanější současné básně pro děti.

8:30
Setkání s ilustrátorkou Galinou Miklínovou (Obecní knihovna Bílovice nad Svitavou)
Srdečně zveme děti a dospělé k setkání s paní Galinou Miklínovou - známou ilustrátorkou, režisérkou a výtvarnicí animovaných filmů, která vdechla život skvělým Lichožroutům a Kanafáskovi a ilustrovala téměř 40 knih, za které získala řadu ocenění (mj. v českém vydání ztvárnila i podobu Harryho Pottera). Přijďte se seznámit nejen s autorčinými působivými ilustracemi, ale i s nevšední prací výtvarníka a ilustrátora, o které si na besedě budeme povídat.
17:00
-
Bez vody to nejde (Knihovna Jiřího Mahena v Brně, pobočka Bohunice)
Bez vody to nejde - Vážně ne? Vodu potřebujeme skoro ke všemu. Ráno si vyčistíme zuby, oblečeme si vyprané prádlo a vypijeme čaj. Ale může voda dojít? Kde se pořád bere? Jak dlouho bez ní vydržíme? To vše, se můžeš dozvědět v našem kvízu. Soutěžit o skvělé dárky můžou všechny děti do 15 let po celý měsíc. Kvíz se koná v rámci sedmého ročníku projektu „Jižní Morava čte“.
Literární workshop Co vypráví voda (Knihovna Jiřího Mahena v Brně, pobočka Bohunice)
Co vypráví voda – Literární workshop k sedmému ročníku soutěže „Jižní Morava čte“. Společně si ukážeme, co taková literární soutěž obnáší a jak se do ní zapojit. Vyzkoušíme si jaké to je psát literární práci a využijeme k tomu různé kreativní postupy. Pokud tedy máte chuť do psaní, bohatou fantazii a tvůrčího ducha budeme rádi, když si náš workshop přijdete vyzkoušet.
13:00 - 15:00
Autorské čtení (Místní lidová knihovna Sedlec)
Čtení z Bylinkového království
Beseda pro děti s autorkou Gabrielou Doskočilovou. V rámci čtení a povídání o kouzelném bylinkovém království a bylinkách si budou moci děti namíchat vlastní bylinkový čaj.
9:30
Veřejné čtení (Místní knihovna Prušánky)
Pohádka Nespokojená rybka
Čtení pro MŠ z knihy Pohádkový dědeček od Eduarda Petišky. Následuje vyrábění kapříka s propletenými proužky papíru, lepení těstovin místo šupin.
-
Srpnová šifrovací hra o zvířatech u vody a pod vodou (Obecní knihovna Poděbrad Troubsko)
Ahoj děti, ahoj rodiče!
Rok se s rokem sešel a máme tu zase srpen. A s ním šifrovací hru. Letos se koná v rámci projektu Jižní Morava čte (http://www.jiznimoravacte.cz/), který si vybral téma "Co vypráví voda". A my se dozvíme, koho bychom mohli u té vody nebo i v ní slyšet povídat. Dozvíte se jednak, které živočichy můžete potkat ve vodách v České republice, ale také různé zajímavosti ze světa "vodní" zvířecí říše!
Pokud rád luštíš šifry, je tato hra právě pro tebe. A pokud ne, tak to zkus, třeba tě to začne bavit!

Kontaktujte nás