Přejít k hlavnímu obsahu

Soutěž

Vyhlášení vítězů 4. ročníku soutěže Jižní Morava čte 2019

na téma "Tajemství knihovny"

 

v kategorii 1, 2, 3 a 6. proběhlo  30.11.2019 v Hvězdárně a Planetáriu Brno

 a  v kategorii 4. a 5.  7.12.2019 v Divadle Polárka Brno

 

 

vítězové 2. kategorie literární     divadlo Polárka

Soutěže s letošním tématem „TAJEMSTVÍ KNIHOVNY“ se mohl zúčastnit, každý, kdo pochází, bydlí, studuje v Jihomoravském kraji a je mu od 4 do 15 let. Mohl soutěžit sám za sebe, s dalšími kamarády nebo spolužáky.

Své vědomosti, schopnosti, postřehy a nadání mohl, zcela libovolně, promítnout v následujících formách, žánrech a druzích tvorby.

  • Výtvarná (např. kresba, malba, koláž, trojrozměrná díla, fotografie, komiks)
  • Literární (např. vlastní úvaha, báseň, pohádka, povídka, próza, legenda, pověst, fejeton, esej, novela, fantasy)
  • Audiovizuální (např. vytvoření záznamu divadelního představení, šotu, krátkého filmu)

Ti nejlepší ze zapojených knihoven postoupili do krajského kola. 6-ti členná krajská komise vybírala z cca 150 prací v 6-ti kategoriích a zabralo jí to několik dní, než s "nelehkým srdcem" vybrala ty NEJ práce v jednotlivých kategoriích.

Slavnostní vyhlášení spojené se čtením/prezentací vítězných prací, v kategorii 1,2,3 / literární/ a 6 / volná tvorba/ se  konalo tuto sobotu 30.11.2019 v Hvězdárně a planetáriu Brno a 7.12.2019 v Divadle Polárka Brno.

Dohromady se soutěže účastnilo na 534 soutěžících v 6 kategoriích, do krajského kola postoupilo 182 dětí a věcné dary od našich sponzorů nakonec, při slavnostním vyhlášení v Brně, dostalo 31 dětí ve věku od 4-15 let.

Vítězi Jižní Morava čte 2019 v kategoriích 1,2,3,4,5, a 6. se stali ....

 

Kategorie literární 1. /2. -3. tř. /

kompletní přehled prací: http://jiznimoravacte.cz/vitezne-prace-souteze-tajemstvi-knihovny-1-kategorie

1.místo - Barbora Austova, Tajemství knihovny  ( Místní knihovna Sedlec)

2.místo – Lucas Wellens, Příšerka z knihovny (KJM – pobočka Bohunice)

3.místo -  Jonáš Gallina ,Co skrývá naše knihovna? (Obecní knihovna Ořechov)
 

Kategorie literární 2. / 4.-5. tř. / 

kompletní přehled prací: http://jiznimoravacte.cz/vitezne-prace-souteze-tajemstvi-knihovny-2-kategorie

1.místo - Ondřej Kříž ml., Tajemství knihovny (Místní knihovna Novosedly)

2.místo - Viktorie Portlová, Kouzlo knihovny (Městská knihovna Břeclav)

3.místo - Antonín Nekut, Tajemství knihovny (KJM – pobočka Soběšice)  a   Lenka Peterková, Začarovaná knihovna (KJM - pobočka Bohunice)

 

Kategorie literární 3. / 6.-9. tř. /

  kompletní přehled prací:http://jiznimoravacte.cz/vitezne-prace-souteze-tajemstvi-knihovny-3-kategorie

1.místo - Valerie Janečková, Tajemství staré knihovny (Městská knihovna Letovice)

2.místo - Klára Hrdová, Knihovna místo činu (Vyškov - pobočka SVN) a  Petr Komínek, Tajemná knihovna aneb tajemství, které nikdo nečekal (KJM- pobočka  Komín)

3.místo - Michaela Oprchalová, Tajemství naší knihovny (Městská knihovna Židlochovice)

 

Kategorie  výtvarná 4. /MŠ a 1. A 2.tř./

kompletní přehled prací:http://jiznimoravacte.cz/vitezne-prace-souteze-tajemstvi-knihovny-4-kategorie

 1.místo - Kolektiv dětí MŠ Letovice :Veronika Šimanová, Tereza Havlíčková, Miloslav Medek, Arnošt Kučera, Eliška Perničková, Tajemství knihovny (MěK Letovice)

 2.místo - Kolektiv dětí MŠ Ořechov :Karolína Floriánová, Nela Křikavová, Ema Jindřichovská, Lyly Ann  Klemeš, Matouš Sluka, Školní třída pohádkových bytostí a brýlatý pan učitel a učený pták Marabu (Obecní knihovna Ořechov)

 3.místo -  Adéla Tichá, Tajemství knihovny (Městská knihovna Boskovice)

 

Kategorie volné tvorby 5. /1.-5 tř./

kompletní přehled prací:http://jiznimoravacte.cz/vitezne-prace-souteze-tajemstvi-knihovny-5-kategorie

1.místo - Štěpánka Nedvědová, Tajemství knihovny (ZŠ Březí)

2.místo - Kryštof Krejčík, Tajemství knihovny – i strašidla čtou (Místní knihovna Uhřice) 

3.místo - Monika Šobová, Anna Vašíčková,práce  Noční život v knihovně (Knihovna Olomučany) 



Kategorie 6. Volné tvorby / 6.-9.tř. /

kompletní přehled prací:http://jiznimoravacte.cz/vitezne-prace-souteze-tajemstvi-knihovny-6-kategorie

1.    místo - Štěpán Tichý, Tajemství Boskovické knihovny (Městská knihovna Boskovice)

2.    místo - Karolína Reháriková, Stanislava Kaňová, Aneta Mihalíková , práce Tajemství knihovny (Městská knihovna Břeclav)

3.    místo -  Roman Grepl a Robert a Vít Zemánek,  práce Tajemství knihovny (Místní knihovna Kořenec)

 

 

GRATULUJEME !!!!

 

Projekt „Jižní Morava čte 2019“ má každoročně za cíl  nejen povzbudit děti a mládež Jihomoravského kraje ve čtení, ale propojit čtenáře různých věkových kategorií i s knihovnou v jejich obci, čtvrti nebo městě. Ukázat jim, že knihovny mohou být příjemným místem nejen k půjčování knih, ale i k seznámení, setkávání, odpočinku a možná i k načerpání tvůrčí inspirace pro vlastní tvorbu…

Soutěž „Jižní Morava čte“ pořádá Moravská Zemská knihovna Brno ve spolupráci se zapojenými knihovnami Jižní Moravy a za finanční podpory Jihomoravského kraje a dalších sponzorů. Všem tímto za hmotnou, finanční i mediální podporu děkujeme!!!

Důležité dokumenty

Přihláška do soutěže 2019
Souhlas s fotografováním 2019

Pravidla soutěže

Pravidla soutěže 2019
Pravidla soutěže 2018

Vítězné práce

Vítězné práce 2018
Vítězné práce 2017
Vítězné práce 2016

Kontaktujte nás