fbpx Soutěž | Jižní Morava čte Přejít k hlavnímu obsahu

Soutěž

Vyhlášení 4. ročníku soutěže Jižní Morava čte 2019 na téma"Tajemství knihovny"Máš básnické střevo? Píšeš si doma deníky nebo raději tvoříš komiksy? Sníš o kariéře youtubera a zkoušíš doma točit videa. Pak je tahle soutěž pro Tebe - zapoj se a vyhraj hodnotné ceny, vstupenky, ale i možnost prezentovat své dílo ostatním.

Soutěže s letošním tématem „TAJEMSTVÍ KNIHOVNY“ se můžeš zúčastnit, pokud pocházíš, bydlíš, studuješ v Jihomoravském kraji a je Ti od 4 do 15 let. Můžeš soutěžit sám za sebe, s dalšími kamarády nebo spolužáky.

Své vědomosti, schopnosti, postřehy a nadání můžeš, zcela libovolně, promítnout v následujících formách, žánrech a druzích tvorby.

  • Výtvarná (např. kresba, malba, koláž, trojrozměrná díla, fotografie, komiks)
  • Literární (např. vlastní úvaha, báseň, pohádka, povídka, próza, legenda, pověst, fejeton, esej, novela, fantasy)
  • Audiovizuální (např. vytvoření záznamu divadelního představení, šotu, krátkého filmu)

Ti nejlepší z regionálních kol postupují do krajského kola. Slavnostní vyhlášení spojené se čtením/prezentací vítězných prací se pak koná v prosinci v brněnském Divadle Polárka a Hvězdárně a planetáriu Brno, kam jste všichni srdečně zváni!!!

Jdeš do toho? Pak si stáhni přihlášku dole, vyplněnou a podepsanou ji spolu se svým soutěžním výtvorem pošli do nejbližší zapojené knihovny (seznam zde) nebo do Moravské zemské knihovny (Kounicova 65a, Brno 601 87; jiznimoravacte@mzk.cz). Na obálku nebo do předmětu mailu nezapomeň napsat „Jižní Morava čte“. To všechno musíš stihnout do 30.10.

Projekt „Jižní Morava čte 2019“ Tě chce nejen povzbudit ve čtení, ale propojit Tebe i s tvou knihovnou ve vaší obci, čtvrti nebo městě. Ukážeme Ti, že knihovny mohou být příjemným místem nejen k půjčování knih, ale i k seznámení, setkávání, odpočinku a možná i k načerpání tvůrčí inspirace pro vlastní tvorbu…

Soutěž „Jižní Morava čte“ pořádá Moravská Zemská knihovna Brno ve spolupráci se zapojenými knihovnami Jižní Moravy a za finanční podpory Jihomoravského kraje. Podrobná pravidla soutěže najdeš zde.

Důležité dokumenty

Přihláška do soutěže 2019
Souhlas s fotografováním 2019

Pravidla soutěže

Pravidla soutěže 2019
Pravidla soutěže 2018

Vítězné práce

Vítězné práce 2018
Vítězné práce 2017
Vítězné práce 2016

Kontaktujte nás