Přejít k hlavnímu obsahu

Uplynulé akce – 2023

Vánoční čtení (Místní knihovna Moutnice)
Čtení knihy s vánoční tematikou, rozsvěcování stromečku v knihovně.
(Akce probíhá v knihovně, před akcí spolupracujeme se školou. Každý rok se týden před akcí sejdou děti ve škole, kde upečou perníčky, o než se potom v knihovně s ostatními zúčastněnými podělí.)
Autorské čtení s Vlastou Žáčkovou (KJM Komín)
Beseda se spisovatelkou Vlastou Žáčkovou (zaměřená hlavně na její spisovatelskou profesi a přizpůsobený program ke knize Adam a tajemství Těžkovského hrádku), pro studenty: sekunda Gymnázia P. Křížkovského s uměleckou profilací, Brno – Komín
14:00 - 15:00
Zvířata z lesů a polí (Místní knihovna Moutnice)
Ukázka literatury zaměřená především na divokou zvěř a ptactvo. Povídání o přípravě zvířat na zimu a co můžeme my udělat pro zvěř na podzim a v zimě. Četba knihy Medvěd nechce jít spát.
Vernisáž výstavy (Obecní knihovna Lelekovice)
Nekonečný svět fantazie - Výstava prací výtvarného kroužku při ZŠ Lelekovice bude zahájena ve středu 25. října 2023. Děti téma ztvárnily technikou suchého pastelu. Výstava potrvá až do konce kalendářního roku 2023. Návštěvníci knihovny budou mít možnost svým hlasováním rozhodnout, kdo obdrží Cenu diváka.
15:00
-
Plotovka (Místní lidová knihovna Sedlec)
Obrázky s úkoly pro děti. Děti můžou pomoci lesním skřítkům s přípravou na podzim. Na posledním obrázku je hádanka, za její uhádnutí si mohou děti v knihovně vyzvednout malou odměnu.
Autorské čtení (KJM Soběšice)
Autorské čtení s Ivou Matyášovou.
Vítejte, milé děti, v živé pohádce plné kvítí, víl, skřítků a kouzelných lesních příběhů, které vás zavedou do světa radosti, lásky a bezpečí.
Těší se na vás víla Lila a kamarádi z mechu a kapradí.
9:00
Kouzelná dílna (KJM Bohunice)
Přijďte si vyzkoušet, jaké je to být kouzelníkem nebo kouzelnicí. V naší literárně-výtvarné dílně si vyrobíte svou vlastní kouzelnickou hůlku, která bude mít své jméno, vlastnosti a příběh. Naučíte se, jak napsat zajímavý příběh o tom, jak jste získali svou hůlku a jaké kouzla s ní umíte. Dílna je propojena se soutěží Jižní Morava čte a je určena pro děti od 6 do 15 let.
13:00 - 15:00
Vyhlášení soutěže (Místní knihovna Moutnice)
Zábavnou formou si budeme ukazovat, jak to v knihovně chodí, zaměříme se na orientaci v knihovně, jak se v knihovně chovat a co vše v knihovně mohou najít, vyzkoušet apod. Vyhlášení bude doprovázet i výstava prací a fotografií z minulých ročníků.
8:00 - 12:00

Kontaktujte nás